Dzień Otwarty na bloku operacyjnym w 10 WSKzP
22 czerwca 2024

➡️ To była niesamowita okazja, by bliżej poznać rolę lekarzy z różnych specjalizacji oraz zobaczyć, jak różnią się ich zadania na bloku operacyjnym. Chirurdzy, anestezjolodzy i inni specjaliści pokazali uczestnikom wydarzenia jak ich praca doskonale się uzupełnia i harmonijnie współgra, aby zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę.

💉 Przyszli studenci mieli możliwość zgłębienia tajników wielu dziedzin medycyny, od chirurgii naczyniowej, przez neurochirurgię i kardiochirurgię, po anestezjologię i intensywną terapię. Każdy mógł spróbować swoich sił w różnych zadaniach – m. in. szycia powłok skórnych, wiązanie węzłów chirurgicznych czy obsługę narzędzi laparoskopowych. A to wszystko pod czujnym okiem ekspertów i pasjonatów medycyny.

🧩 Jedną z największych atrakcji był escape room zaaranżowany na jednym z bloków operacyjnych. To nowatorskie podejście do nauki okazało się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza dla przyszłych studentów medycyny, którzy mieli okazję połączyć edukację z zabawą.

🎁 Na uczestników czekały również drobne prezenty

Serdecznie dziękujemy 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy za ogromne zaangażowanie, pomysłowość i serce włożone w przygotowanie wydarzenia. Było rewelacyjnie! Jesteście najlepsi! 💪

Czekamy na kolejne wspólne inicjatywy i już nie możemy się doczekać następnego Dnia Otwartego! 🥳