Komunikat dla studentów Wydziału Medycznego - polisa ubezpieczeniowa
14 października 2024

W związku z obowiązkowym charakterem ubezpieczenia Odpowiedzialności cywilnej deliktowej studenta kierunku lekarskiego studenci tego kierunku mają obowiązek dostarczenia do Centralnego Dziekanatu kserokopii wykupionej polisy obowiązującej w roku akademickim 2024/2025.

Uwaga!

Nie każda polisa Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym obejmuje Odpowiedzialność cywilną deliktową studenta z tytułu szkód rzeczowych lub osobowych wyrządzonych osobom trzecim w związku z nauką na uczelni lub odbywaniem praktyk przyuczających do zawodu lekarza.

W szczególności nie jest taką polisą OC komunikacyjne lub OC wykupione przy okazji innego ubezpieczenia (np. nieruchomości lub podróżnego). Dlatego przy wyborze ubezpieczyciela rekomendujemy skorzystanie z przygotowanych ofert, opublikowanych na stronie Uczelni lub w przypadku wyboru innego ubezpieczyciela – dokładne sprawdzenie przed zakupem polisy Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (definicji czynności życia prywatnego oraz katalogu wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela).

Zapoznaj się z ofertą: przejdź do strony - Ubezpieczenia NNW i OC